EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ENGELLİLERDEN TCDD'YE PLAKET

ENGELLİLERDEN TCDD'YE PLAKET!

 

Tüm Özürlüler ve Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği (TÜMÖZDER), Türkiye Vodafone Vakfı ve Sincan Belediyesi işbirliğiyle 29 Aralık 2010 tarihinde Sincan Belediyesi Lale Kültür Merkezi'nde ‘Görme Engelli İhtiyaç Sahiplerine Beyaz Baston Dağıtımı' töreni düzenlendi.

 

Yıldırım: Engellilere ücretsiz bilet uygulamasını ilk önce başlatan TCDD Genel Müdürü Karaman'a teşekkür ediyorum.

 

Törene katılan ve bir konuşma yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,   %90 ve üzeri engelli yolcular ve beraberindeki bir refakatçisine ücretsiz tren bileti imkânı sağlayan Kuruluşumuz adına Genel Müdür Karaman'a teşekkür etti.

 

Törende konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ağır engelliler grubunda bulunanlar ve refakatçilerinin seyahat kolaylığı için kısa bir süre önce Başbakanlık Genelgesi yayımlandığını hatırlatarak, bunun ilk uygulamasının TCDD'de yapıldığını kaydetti.

 

Yıldırım, Başbakanlık Genelgesine göre %90 ve üzerindeki engelli yolcuların beraberindeki bir refakatçisine kamu toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat hakkı sağlandığını, bunun ilk uygulamasına ise bu grupta yer alan ağır engelliler ve refakatçisine anahat trenlerinde ücretsiz seyahat hakkı tanınmak suretiyle TCDD'de başlandığını belirterek, bugüne kadar engellilere dönük çok sayıda projeyi hayata geçiren ve “En fazla engelli çalıştıran kurum ödülü” alan TCDD İşletmesi adına TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'a teşekkür etti.

 

Bakan Yıldırım, önceki yıllarda altyapı hizmetlerinin engelliler düşünülmeden hayata geçirildiğini dile getirerek, yollar, hastaneler ve toplu ulaşım araçlarındaki bu tür engellerin ortadan kaldırılması için çalışmalarına hız verdiklerini de sözlerine ekledi.

 

Törende, engellilere dönük yaptığı hizmetler nedeniyle Kuruluşumuz adına TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'a bir plaket verildi.