EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ES-ES

ES-ES'liler, Eskişehirspor, Ankaragücü ile yapacağı maç nedeniyle, 17 Nisan 2009 Cuma günü Yüksek Hızlı Tren'le Ankara'ya geldi.

Siyah- Kırmızılıları, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Demiryol-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, Ankara Demirspor altyapı takımı oyuncuları ve Eskişehirspor sevenleri çiçeklerle karşıladı.

ES-ES'in gelişi nedeniyle duygularını ifade eden TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman: “Türkiye'de ilk defa bir futbol takımı trenle deplasmana geldi. Seyahatleri hakkında görüşlerini sorduğum tüm futbolcular yolculuklarından memnuniyetlerini ifade etti. Bu vesileyle diğer 1. lig takımlarını da hızlı trenimize davet ediyoruz. Es-Es'e teşekkür ediyoruz” dedi.

Demiryol-İş Başkanı Ergun Atalay ise: “Bizim amacımız demiryollarını ve Yüksek Hızlı Treni tanıtmak. Eskişehirspor takımı gibi Ankara'daki takımlarımız da Eskişehir'e her gitmek istediklerinde Türk-İş olarak onları misafir etmeye hazırız. Seyahatlerinde demiryollarını tercih etmelerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde duygularını ifade etti.

Eskişehirspor Futbol Şube Sorumlusu Şaban Ali Ocakçı ise “Futbolcularımız emniyet ve hızla buraya geldi. Bundan sonra deplasmanlarımız bu güzergâhta olduğu sürece Yüksek Hızlı Trenle gelip gideceğiz. Herkese şükranlarımı sunuyorum”  şeklinde konuştu.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Türkiye'nin ilk hızlı tren hattında seyahat eden  Eskişehirspor takımına günün anısına Serkisof saat hediye etti.