EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
GENÇLERBİRLİĞİ NİN TERCİHİ DE YHT OLDU

GENÇLERBİRLİĞİ'NİN TERCİHİ DE YHT OLDU

Konfor ve hızı ile dikkati çeken Yüksek Hızlı Trenleri(YHT), spor camiası da sevdi. Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, Eskişehirspor ile yaptığı hazırlık maçına YHT ile gitti.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile Yüksek Hızlı Tren ile Ankara'dan Eskişehir'e çok daha kısa sürede gidilebilmesinin müthiş bir olay olduğunu ifade etti.

Daha önce bir kez daha YHT ile Eskişehir'e gittiğini hatırlatan Başkan İlhan Cavcav, YHT'lerin konforunun etkileyici olduğunu söyledi. Cavcav, ” YHT ile Eskişehir'e ikinci gidişim. Özellikle eşimi de beraber götürüyorum. Eşim çocukluğundan bu yana  trenle seyahat etmemiş. Onun için de heyecan verici bir olay. Ben ilkokulu Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ) okudum. Mamak'ta oturuyorduk. Sabah 7'de Mamak'tan eski kara vagonlara biner, AOÇ'ye aşağı yukarı 1-2 saatte giderdik. Şimdi buradan Eskişehir'e 1,5 saate gitmek hayal gibi geliyor insana. Ama YHT ile gerçek oldu. Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'ı ve TCDD'nin değerli yöneticilerini kutluyorum. YHT'lerin sefere girmesi ülkemiz için fevkalade olumlu bir olay. YHT'lerin çoğalması hem ekonomik açıdan hem de yollarda yaşanan can kayıplı kazaların  azalması açısından çok yararlı olacak. Takım olarak da ikinci defa  YHT'ye biniyoruz. YHT hem güzel hem lüks, herkese tavsiye ederim.” dedi.

Hızlı Tren Turnuvası'na da giderken YHT'ye bindiklerini belirten futbolcular ise YHT'nin  çok rahat, konforlu ve karayoluna göre çok daha çabuk ulaşım imkanı sağladığını vurguladılar.