EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
GENEL MÜDÜRÜMÜZ KARAMAN DEMİRSPOR KULÜBÜ YAZ OKULUNDA

GENEL MÜDÜRÜMÜZ  SÜLEYMAN KARAMAN ANKARA DEMİRSPOR KULÜBÜ YAZ OKULUNU ZİYARET ETTİ

 

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, beraberindeki heyetle birlikte 11 Ağustos 2011 Perşembe günü Behiçbey'de bulunan Ankara Demirspor Kulübünün Yaz Okulunu ziyaret etti.

 

Ziyareti sırasında kısa bir konuşma yapan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman,  Ankara Demirspor Kulübünün köklü ve iyi bir geçmişi olan kulüp olduğunu belirterek, kulüp yönetiminin gayretli çalışmalarıyla iyi işler yapıldığını söyledi.

 

Demiryolcuların çocuklarının Yaz Okuluna gelmesini çok önemsediğini ifade eden Karaman, öğrencilere de seslenerek, “Demiryollarımız her geçen gün hızla gelişiyor. Bu Kurum sizin; annenizin, babanızın çalıştığı yer. Sizler bu Kurumla gurur duymalısınız. Sizlere burada en iyi imkânlar sunulmaktadır” dedi.

 

Ankara Demirspor Kulübü Başkanı Nuğman Yavuz da, Kulüp olarak ilk defa bu yıl Yaz Okulunu açtığına dikkat çekerek, öğrencilerin 3 ay boyunca çeşitli faaliyetler yürüttüklerini kaydetti. Yavuz, “Amacımız, bu tür etkinliklerle Demiryolcuları bir araya getirmek, birlik ve beraberliği sağlamak ve kaynaştırmaktır” şeklinde konuştu.

 

Konuşmalardan ardından Yaz Okulu öğrencileri tarafından İngilizce şarkılar, tren şarkıları ve şiiri okundu;  Ege ve Trakya yöresine ait halk oyunları gösterimi gerçekleştirildi. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın Ankara Demirspor Kulübü Yaz Okulu Ziyareti, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen Çocuk Liginde Ankara şampiyonu ve Türkiye 4.'sü olan Ankara Demirspor Çocuk Satranç Takımına kupa ve oyunculara da çeşitli hediyeler vermesiyle sona erdi.

 

20 Haziran 2010 tarihinde faaliyetlerine başlayan Ankara Demirspor Kulübü yaz okulunda öğrencilere futbol, basketbol, tenis, santranç, müzik, Drama, Folklor, yüzme ve İngilizce olmak üzere toplam branşta dersler veriliyor. Yaz Okulunda, tüm antrenörlük belgesine sahip 8 hoca ile 2 yardımcı antrenör ve 2 genel koordinatör görev yapıyor.

 

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Yaz Okulu ziyaretinden sonra beraberindeki heyetle birlikte Ankara Demirspor Kulubü tesislerinde incelemelerde bulundu. Tesisler hakkında Kulüp Başkanı Nuğman Yavuz ve TCDD 2. Bölge Müdürü Şehabeddin Gedikli'den bilgi aldı.