EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
GENEL MÜDÜR UYGUN'UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kıymetli Yolcularımız,

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Bin yıldır bir ve beraber yaşadığımız bu topraklarda dostluk, kardeşlik ve paylaşmanın doruğa ulaştığı bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğu içerisindeyiz.

Bir kez daha gönül sofralarında ekmeği paylaşmanın, dost meclislerinde bereketi bölüşmenin ve muhabbetin gölgesinde sevdiklerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Bayram, kavuşmak demektir. Gece gündüz-yaz kış demeden en zor şartlar altında görev yapan fedakâr demiryolcularımızla birlikte sevdiklerimizi kavuşturmak için mesafeleri kısaltıyor, gönülleri demir ağlarla birbirine bağlıyoruz.

Hizmete açtığımız yüksek hızlı demiryolu hatları başta olmak üzere, yenilediğimiz demiryolu hatlarında modernize ettiğimiz trenlerimizle bu bayramda da yolcularımıza hızlı, konforlu ve güvenli seyahat hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Bağlı ortaklıklarımız ile merkez ve taşra teşkilatımızın her kademesinde görev yapan, demiryollarımızı daha ileriye taşımak için emek veren mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, aileleriyle birlikte bayramlarını tebrik ediyorum.

Hizmet etmekten onur duyduğumuz milletimizin ve İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Nice bayramlara…

     Ali İhsan Uygun
TCDD Genel Müdür V.