EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
HÜRRİYET HAKKIMIZDIR TREN ÖZGÜRLÜKTÜR TRENİ 3. KEZ YOLDA

- “Hürriyet Hakkımızdır/Tren Özgürlüktür” Treni 10 Mayıs 2011   Salı Günü Saat: 14.00'de Ankara'dan Törenle Uğurlanacak…

 

- “Hürriyet Hakkımızdır/Tren Özgürlüktür” Treni Üçüncü Kez Yola Çıkıyor…

 

TCDD ile Hürriyet Gazetesi işbirliği ile düzenlenen “Hürriyet Hakkımızdır, Tren Özgürlüktür” Treni 10 Mayıs 2011 Salı günü Saat: 14.00'de Ankara Gar'dan törenle uğurlanacak.

 

2008 yılında “ insan hakları”, 2009 yılında “ çocuk hakları”  temasıyla yola çıkan trenin bu yıl ki gündemi  oldukça yoğun. 3. kez yola çıkacak olan “HÜRRİYET HAKKIMIZDIR/TREN ÖZGÜRLÜKTÜR” treni, 25 demiryolu kentinde, “Türkiye ne istiyor?” sorusuna yanıt arayacak, vatandaşların talepleri dinlenecek.

 

TCDD bu tren için özel olarak bir tanıtım vagonu hazırladı. Kuruluşumuz hizmetlerinin tanıtımı için hazırlanan sergi vagonunun bu yılki içeriği "Hedef 2023" olarak belirlendi ve vagon buna göre düzenlendi. Çeşitli sunumların yapılacağı vagonun dış yüzeyi de 2023 projelerine  ilişkin slogan ve görsellerle giydirildi.  Vatandaşları TCDD'nin gelişimi ve 2023 hedefleri hakkında bilgilendirmek üzere  çeşitli görsel materyaller de hazırlandı.  

 

Yolcularının arasında gazetecilerin, aydınların, uzmanların olduğu tren ayrıca, misafir olduğu kentlerde birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. TCDD'nin Tiyatro Vagonu'nda Çocuk Tiyatrosu, atölye çalışmaları, sergiler, seminerler, eğitimler, söyleşiler vb. etkinlikler de düzenlenecek. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu), Türkiye Futbol Federasyonu, Haklı Kadın Platformu da projeleriyle destek verecek. Ayrıca, “Aile İçi Şiddete Son!” Kampanyası” çerçevesinde muhtarlarla eğitim çalışması yapılacak.  

Tren sırasıyla; Kayseri, Erzincan, Kars, Sivas, Samsun, Amasya, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Muş, Tatvan, Adana, Mersin, Konya, Afyon, Uşak, İzmir, Manisa, Balıkesir ve Eskişehir'de konaklayacak. 6 Haziran'da Avrupa yakasına geçecek ve Kırklareli ile Edirne'ye gidecek.

Yolculuğunu 10 Haziran'da İstanbul'da noktalayacak.