EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
HAYAT VE DEMİRYOLU KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

“Hayat ve Demiryolu” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.

 

-Tacettin YÜKSEL'in “Makinist” adlı fotoğrafı birincilik ödülüne layık görüldü.

Dereceye giren fotoğrafları görmek için -->>

 

Dünü ve bugünü ile ülkemiz demiryollarını ve demiryollarımızda yaşanan güncel gelişmeleri fotoğraf sanatı yoluyla kamuoyu ile paylaşmak amacıyla, TCDD ve Ankara Demirspor Kulübü'nün desteği ile Demiryolcuyuz Derneği tarafından düzenlenen “Hayat ve Demiryolu” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.

 

Yarışmayla ilgili oluşturulan Seçici Kurul'un  241 katılımcının 851 fotoğrafını değerlendirmesi sonucunda; Tacettin YÜKSEL'in  “Makinist” adlı fotoğrafı birincilik ödülüne, Engin GÜNEYSU'nun “Hasret Yağmuru” adlı fotoğrafı ikincilik ödülüne ve Mehmet Koray KILIÇ'ın  “Göz” adlı fotoğrafı üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 

Yarışmada Murat İBRANOĞLU'nun “İsimsiz”, Erkan KALENDERLİ'nin “Yollar”, Muhammet Erkam BÜLBÜL'ün “Hayat Tüneli”, Ahmet Fatih SÖNMEZ'in “Bekleyiş”, Güner KAYA'nın “Trencilik Oyunu”, Kadir İRKİN'nin “Veda”, Nehir AĞIRSEVEN'nin “Sise Doğru”, Cumali Özgür BOLKAN'nın “Güneşin Doğuşu”, Zeki YAVUZAK'ın  “ İstasyon” ve Ahmet PEŞKERSOY'un “İsimsiz” adlı fotoğrafları ise mansiyon ödülü kazandı.

 

Birincinin 3000 TL+ sertifika, ikincinin 2000 TL+ sertifika, üçüncünün 1000 TL+ sertifika, Mansiyona layık görülenlerin ise 300 TL + sertifika ile ödüllendirildiği yarışmada değerlendirmeye alınan 87 adet fotoğraf 24 Eylül Pazartesi günü  yapılacak TCDD'nin 156.  Kuruluş Yıl Dönümünde Ankara Gar'da sergilenecek.