EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
HIZLI TREN MAKİNİSTLERİ EĞİTİMLERİNİN İSPANYA BÖLÜMÜ BAŞLADI

HIZLI TREN MAKİNİSTLERİ EĞİTİMLERİNİN İSPANYA BÖLÜMÜ BAŞLADI

Kuruluşumuz tarafından işletmeye açılacak olan Ankara - Eskişehir Hızlı Tren hattında çalışacak Hızlı Tren setlerini kullanacak olan makinistlerimiz ile kuruluşumuzda makinist eğitimlerinde görev alan eğiticilerimizin, eğitimlerinin 2. modulü Madrid'te başladı.

İspanya Demiryolu Şirketi (RENFE) ile Kuruluşumuz arasında gerçekleştirilen işbirliği anlaşması doğrultusunda 13 Ekim 2008 tarihinde Ankara'da başlayan "Hızlı Tren Seti Tanıtımı ve Kullanımı" eğitimi programının 1. modülü olan "Hızlı Tren Seti Tanıtımı Eğitimi"ni tamamlayan makinist ve eğiticilerimizden 1.grubu oluşturan 6 kişilik ekibin 2. modül "Hızlı Tren Seti Kullanma Eğitimi" Madrid'te 27 Ekim 2008 tarihinde başladı.

RENFE ve Kuruluşumuz yetkililerinin katıldığı açılış töreninin 1.gününde, RENFE'ye ait Hızlı Tren Simülatörü üzerinde, makinist ve eğiticilerimizin kullanacakları Hızlı Tren setine ait "Simülatör" ve sürüş eğitimi yapacakları hatta ait "Hat simülasyonu" üzerinde oryantasyon eğitimleri yapıldı.

Eğitim programının ikinci gününde Madrid-Pamplona Hattında Seri 121 Hızlı Tren Seti üzerinde, Eğitimci Gabriel Miguel nezaretinde sürüş eğitimleri başlatıldı. Eğitime katılan kuruluşumuz personeli 2 haftalık sürelerle bu hat üzerinde İspanyol eğitimciler nezaretinde sürüş eğitimlerine katılacak olup, bu eğitimlerin tamamlanmasının ardından Ülkemizde staj çalışmalarına başlayacaklardır.