EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
HYUNDAİ'İ YÖNETİCİ EUROTEM'E GELDİLER

HYUNDAİ'İ YÖNETİCİLERİ EUROTEM'E GELDİ

Türkiye'ye gelen Hyundai Motor Group'un Başkanı Mong Koo Chung, 27 Nisan 2007'da Adapazarı EUROTEM fabrikasını ziyaret ederek, teknik sorumlulardan inşaatın durumu ve süreci konusunda incelemelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Süleyman Karaman'ın da bulunduğu inceleme sırasında Hyundai Motor Group Başkanı M.K. Chung "ROTEM'in Türkiye'de faaliyet gösterecek olması ülkelerimiz arasında varolan dostluk ve işbirliğinin artmasına neden olacaktır. Bu fabrikanın yeni iş gücü ve üretimi sayesinde Türk ekonomisine de olumlu katkılar sağlayacağı inancındayım." dedi.

ROTEM'in gruplarına bağlı olarak dünyanın her tarafına hafif raylı araçlar, hızlı tren setleri, dizel ve elektrikli tren setleri, metro araçları, elektrikli push-pull trenler ve bojiler üreten bir kuruluş olduğunu belirten Chung, " Türkiye ile Kore arasında işbirliğinin artması gurur vericidir. " diye belirtti.

 

 

 

 

 

Genel Müdürümüz Süleyman Karaman da, Hyundai Group'un ulaşım sektöründe Türkiye'yi tercih etmesinin sevindirici olduğunu, yatırımların ve işbirliğinin artarak devam etmesini istediklerini, fabrikanın Temmuz 2007'de faaliyete hazır olmasını beklediklerini söyledi.

TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki ise yaptığı konuşmada şunları söyledi;"EUROTEM fabrikasının Sakarya ekonomisine, istihdama ve TÜVASAŞ'a katkısı olacaktır. Hızlı tren üretiminin Türkiye'de yapılması, ihraç edilecek olması, yan sanayinin gelişmesi ve büyümesi ülkemiz için olumlu, kalkınmamız için gereklidir."