EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
KARAMAN FUARDA DEMİRYOLLARI'NIN 2023 VİZYONUNU ANLATTI

“EURASİA RAİL FUAR”INDA TCDD'YE YOĞUN İLGİ…

 

TCDD GENEL MÜDÜRÜ FUAR'DA DEMİRYOLLARI'NIN 2023 VİZYONUNU ANLATTI

 

Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi'nde 8-10 Mart tarihleri arasında düzenlenen Eurasia Rail 2. Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı'nda konferanslar da düzenlendi.  Bu konferansların  ilk konuşmacısı TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman oldu. Yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta Karaman, TCDD'nin son 9 yılda yaptığı çalışmalarla 2023 hedeflerini anlattı.

 

Süleyman Karaman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla konferans öncesi salonu gezerek bayanlara kırmızı karanfil verdi. Daha sonra alkışlar arasında kürsüye çıkan Karaman, TCDD'nin kurumsal yapısı ile hayata geçirdiği projelerle ilgili sinevizyon eşliğinde bilgi verdi.

 

2003 yılından sonra demiryollarının atağa  kalktığını vurgulayan Karaman, bu yıl demiryollarına 4 milyar  lira ödenek ayrıldığını açıkladı. Karaman, TCDD'nin son 10 yılda 45 milyar dolarlık yatırım yapacağını söyledi. YHT hatları, konvansiyonel hatlar, yol yapım ve yenileme çalışmaları, garlar hakkında açıklamalarda bulunan Genel Müdür Süleyman Karaman, demiryollarının yeniden yapılandırılmasını bu yıl tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi.