EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
KARAMAN’DA VASITA GEÇİT ÇALIŞMALARI SON HIZLA DEVAM EDİYOR…

Trafik kazalarının önüne geçmek ve şehir içi trafik akışının hızlanması için Karaman-Ulukışla Hızlı Demiryolu Projesi kapsamında yapımına başlanan Karaman’daki alt ve üst geçitlerin yapımı hızla devam ediyor.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Karaman’daki Hızlı Demiryolu Projesi ve söz konusu proje kapsamında inşasına başlanan alt ve üst geçit çalışmalarını inceledi. Apaydın, Proje kapsamında demiryolu hattında yapımı devam eden alt ve üst geçitlerle can ve mal kaybına neden olan hemzemin geçit kazalarının önüne geçileceğini belirtti. Apaydın, hızlı demiryolu ve geçit çalışmaları konusunda işbirliği yapan Karaman Belediyesine teşekkür etti.

TCDD Genel Müdürü Apaydın’la bir araya gelerek incelemelere katılan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise “Karaman için çok önemli gördüğümüz hızlı demiryolu projesi kapsamında inşa edilen vasıta alt/üst geçitlerinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Projelerin tamamlanması için büyük gayret gösteren Sayın Genel Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.