EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
KUZEYREN-VESTFALYA EYALETİ İMAR VE ULAŞTIRMA BAKANI TCDD

Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM'ın davetlisi olarak ülkemizde bulunan Almanya Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Oliver WITTKE, 21 Ocak 2009 günü TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN'ı makamında ziyaret etti.
 

TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN, Alman özel sektör temsilcilerinin de bulunduğu heyete, Türk demiryollarında tamamlanan ve planlanan projelerle ilgili bilgi verdi.

Alman Bakan WITTKE, TCDD'de yaşanan gelişmeler karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ülkemizden hoş izlenimlerle ayrılacağını belirtti.


Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM Almanya Kuzeyren Vestfalya (KRV) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Oliver WITTKE ve beraberindeki heyetle çalışma yemeğinde biraraya geldi. Yapılan konuşmalarda Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM ülkemizin ulaştırma alanında bugün hangi aşamaya geldiğini ve şu anda yürütülmekte olan yurt içi ve uluslararası önemli projeler hakkında bilgi verdi.

Konuk Ulaştırma Bakanı Oliver WITTKE "Ülkemizde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ülkemizdeki ulaştırma alanında kaydedilen gelişmeleri yakından takip ettiklerini özellikle ülkemizin demiryolu ulaşımına ilgi duyduklarını ve beraberindeki iş adamlarının bu alanda yatırım ve iş olanakları araştırdıklarını belirtti.