EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
LOJİSTİK SEKTÖR KURULU İSTİŞARE TOPLANTISI

MÜSİAD'ın “Lojistik Sektör Kurulu İstişare Toplantısı ” Erzurum Toplantısı ” TCDD ‘nin katılımıyla gerçekleşti …

 

08 Mayıs 2010 Cumartesi Günü, Erzurum'da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından “Lojistik Sektör Kurulu İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

 

Toplantıda; transit taşımacılıkta ipek yolunun önemi, demiryollarındaki gelişmeler, lojistik merkezler, havayollarındaki gelişmeler, lojistik sektöründeki sorunlar ve çözüm önerileri tartışılarak demiryolunun Erzurum  bölgesindeki  ticaret hacmi açısından  taşıdığı önem değerlendirildi.

 

Genel Müdürümüz Süleyman KARAMAN, Yük Dairesi Başkanı İbrahim ÇELİK ve 4. Bölge Müdüründen oluşan ekip; söz konusu toplantıda   Lojistik Sektöre ilişkin bilgi ve tecrübeleriyle söz konusu toplantıya katkıda bulundular.

 

Genel Müdürümüz Sn. Süleyman Karaman, demiryollarındaki son 7 yılda yaşanan gelişmeleri, projeleri, yatırımları, hızlı tren hatlarını özetlediği konuşmasında, Erzurum lojistik merkezi, Marmaray, Başkentray, Tekirdağ-Muratlı demiryolu hattı, Kars-Tiflis demiryolu hattı, Kars-Nahçıvan demiryolu hattı, Kurtalan-Irak demiryolu hattı, Nusaybin-Irak demiryolu hattı, Samsun-Rusya Tren Feri hattı, Kazakistan/Çin, Pakistan/Hindistan, Suudi Arabistan, Kuzey Afrika bağlantıları gibi projelerle tarihi ipek yolunun canlandırılacağını ve bu projelerin tamamlanması ile Asya-Avrupa arasındaki 75 milyar dolarlık navlun pazarından daha fazla pay alınacağının altını çizdi.