EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
MALATYA DA ZEMİN ALTI TEKERLEK TORNA TESİSİ FAALİYETTE

 

TCDD, Kuruluş Yıldönümü mutluluğuna Malatya'da yapımı tamamlanan CNC Kontrollü Zemin Altı Tekerlek Tornası Tesisinin faaliyete başlamasını da ekledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Afyon'dan canlı yayınla katıldığı törenle 21 Eylül 2013 günü Malatya Garda hizmete verilen tesisle demiryolu araçlarının tekerlek, boji gibi aksamlarının bakımları modern tekniklerle yapılacak.

 

Malatya Gar'da düzenlenen programa; Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, TCDD Malatya 5. Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, sivil toplum temsilcileri, demiryolcular ve vatandaşlar katıldı.

 

Tesis açılışında bir konuşma yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Malatya bugün tarihi günlerinden birini yaşıyor.” diyerek, CNC Kontrollü zemin altı tekerlek tornası tesisinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

 

Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç ise TCDD'nin 157. Yılını kutlayarak, yapılan yatırımların Malatya'ya ve bölgeye hayırlar getirmesini diledi. Malatya, Diyarbakır ve bu bölge insanının da bir an önce hızlı trene kavuşmak istediğini belirten Erdinç ve beraberindeki heyet açılışı gerçekleştirdi.