EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
MARMARAY'DA YEŞİLÇAM YILDIZI: HÜLYA KOÇYİĞİT

Asya ile Avrupa kıtalarını demirağlarla kavuşturan Marmaray'da Türk sinemasının ünlü oyuncusu Hülya Koçyiğit de seyahat etti.  

Marmaray'ın Ayrılık Çeşmesi durağından binen sanatçıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Asya'dan Avrupa'ya sadece 4 dakikada geçildiğini yaşayarak gören sanatçı, “ Marmaray'dan büyük bir heyecan ve gurur duydum. Yenikapı'da bir evde dünyaya gelmişim, o evin bulunduğu yerden şimdi yol geçiyor. Bugün Marmaray'la Yenikapı'ya gelince çok duygulandım. Bu projeyi ilk düşünenden bugün hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum. İstanbullu ve İstanbul aşığı birisi olarak çok mutlu oldum. Misafirlerimi gönül rahatlığı içerisinde Marmaray'a bindireceğim. İstanbul'da en büyük sıkıntımız trafik sıkışıklığı, her evden bir hatta iki üç araba çıktığını düşünürseniz…  Bu yüzden canımızdan beziyoruz, dışarı çıkmak istemiyoruz. Ama Marmaray gibi raylı sistemler yaygınlaştıkça Avrupa'daki gibi herkes özel araçlarını değil trenleri tercih edecek, ulaşımda geçirdiğimiz zaman kısalacak, daha konforlu hale gelecek.   Bu proje dünya için de çok önemli… İstanbul'a gelen turistler daha rahat bir şekilde gezme imkanı bulacak. Eskiden İpekyolu vardı şimdi teknoloji yolu Marmaray var. “ dedi.

Yolcularla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren sanatçı, “Metro kullanmanın ünlü olmakla ilgisi yok. Yurtdışında kullanıyoruz. Ülkemizde niye kullanmayalım?  Daha önce trenle İngiltere Fransa arasında denizin altında inşa edilen Manş'tan geçmiştim. İlk kez ülkemde denizin altından geçiyorum. Muhteşem bir duygu” dedi.