EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ORIENT (ŞARK) EXPRESS'İNİN İLK GÖSTERİSİNE BÜYÜK İLGİ

14 – 17 Mayıs tarihleri arasında saat: 21.00'de Ankara Gar'da oyun var

TCDD, Devlet Tiyatroları ve Avrupa Tiyatro Birliği tarafından organize edilen “Tiyatro Orıent (Şark) Express”inin ilk tiyatro gösterisi 14 Mayıs 2009 Perşembe günü Ankara Gar'da yapıldı.

Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen “ Ex-press” adlı oyun, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, bürokratlar, demiryolcular, basın temsilcileri olmak üzere çok sayıda izleyici tarafından izlendi. Her yaştan Ankaralının büyük ilgisini çekti ve ayakta alkışlandı. 

Devlet Tiyatroları Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve Proje Yönetimi: Mustafa Avkıran-Övül Avkıran'a, Metin: Şirin Aktemur Toprak'a, Dekor tasarımı: Ali Cem Köroğlu'una , Işık tasarımı: Yüksel Aymaz'a ait olan
“ Ex-press” adlı oyunun oyuncuları, , Benian Dönmez, Seher Devrim Yakut, Erdal Küçükkömürcü, Murat Çıdamlı, Övül Avkıran, Roza Erdem, Servet Pandur, Yıldan Dirik (Ud), Haluk Derinöz (Kanun)'dan oluşuyor.

“ Orient ( Şark) Express'i; 17 Mayıs 2009'a (dahil) kadar saat: 21.00'de Ankara Gar'da tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.