EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ORIENT EKSPRESİ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY TARAFINDAN, 18 MAYIS 2009 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT: 09.30'DA ANKARA GAR'DAN TÖRENLE UĞURLANDI

TİYATRO ŞARK EKSPRESİ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY TARAFINDAN, 18 MAYIS 2009 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT: 09.30'DA ANKARA GAR'DAN TÖRENLE UĞURLANDI…

TCDD, Devlet Tiyatroları ve Avrupa Tiyatro Birliği tarafından organize edilen “Tiyatro Şark Ekspresi (Theatre Orıent Express)”nin Ankara'dan sonraki durağı Haydarpaşa ve Sirkeci garları olacak.

Uluslar arası sanat ve kültür elçisi tren;  18 Mayıs 2009 Pazartesi günü saat: 09.30'da Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay tarafından Ankara Gar'dan uğurlandı.

TCDD ve Devlet Tiyatroları işbirliği ile hayat bulan, koordinatörlüğünü Avrupa Tiyatro Birliği'nin yaptığı  “Tiyatro  (Şark) Ekspress” projesi ile Türkiye, Romanya, Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya ve Almanya'nın istasyonları farklı dildeki tiyatro gösterisine ev sahipliği yapacak.
Uluslararası bir tiyatro etkinliği olan Tiyatro Şark Ekspresi, Doğu ve Batı kültürlerini aynı sahnede buluşturacak. 14 Mayıs'ta, Devlet Tiyatroları'nın “Ex-Press” adlı oyunuyla Ankara'da başlayan organizasyon, 19 Temmuz'da Almanya'nın Stuttgart kentinde sona erecek.

Stuttgart'da tur boyunca 6 ülkede sahnelenen tüm eserler, uluslararası bir festival kapsamında tekrar izleyicilerin karşısına çıkacak.