EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
SİVAS’A LOJİSTİK KÖY KURULACAK

Sivas Valisi Davut Gül, beraberinde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili Habip Soluk, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ve beraberindeki heyet 23.02.2017 tarihinde, Nisan ayında Sivas’ta başlanması planlanan lojistik köy projesinin yapılacağı arazide incelemelerde bulundular.
 

Vali Gül, projenin Başbakan Binali Yıldırım’ın Sivas’a mükâfatı olduğunu belirterek, "Bütün parsellere demir yolunun yapılması yaklaşık 40-50 milyon liralık bir iş. Dolayısı ile Sivas’ın ve yeni kurulan OSB’nin bundan faydalanması bizi ve Sivaslıları mutlu etti. İnşallah 2017 yıl içeresinde hem TÜDEMSAŞ’a iş yapan firmalar hem de Devlet Demiryollarının işi fiilen başlamış olacak.” ifadelerini kullandı.
 

Lojistik köy altyapı projesinin tamamlanma aşamasında olduğunu dile getiren Soluk, TÜDEMSAŞ fabrikasına iş yapan firmaların 8-10 parsel yer aldığını ve ardından da bölgede yatırımlara başlanacağını ifade etti.