EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
SANATÇI ENGİN GÜNAYDIN DEMİRYOLCULARIN GÖNLÜNÜ FETHETTİ

SANATÇI ENGİN GÜNAYDIN DEMİRYOLCULARIN GÖNLÜNÜ FETHETTİ

Demiryolcu çocuğu ve “Yeraltı” filminin  başrol oyuncu Engin GÜNAYDIN, 9 Nisan 2012 Pazartesi günü demiryolcularla söyleşi yaptı. Söyleşi öncesi YHT'nin 3. yıl dönümü nedeniyle TCDD ve Ankara Demirspor'un katkılarıyla düzenlenen 14 yaş altı satranç turnuvası ödülleri verildi.

“Nice başarılara”   

TCDD  Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte konuşan TCDD Genel Müdür Vekili İsa APAYDIN, bir demiryolcu çocuğu olarak, demiryolcularla buluşan, babasının hatıralarını yaşatan sanatçı Engin GÜNAYDIN'a teşekkür etti. APAYDIN, Satranç Turnuvasıyla ilgili olarak ise Ankara Demirspor Satranç Takımını tebrik ederek, “daha nice başarılara” dedi.   

TCDD Genel Müdür Vekili İsa APAYDIN'nın konuşmasından sonra Ankara Demirspor Satranç Takımının ödülleri Sanatçı Engin GÜNAYDIN, TCDD Genel Müdür Vekili İsa APAYDIN ve Ankara Demirspor Kulübü Başkanı Nuğman YAVUZ tarafından verildi. Nuğman YAVUZ ayrıca YHT Yıldız ve Hızlı Tren Satranç Takımının kupalarını da takdim etti.

Ödül töreninin ardından Zeki DEMİRKUBUZ'un “Yeraltı” adıyla çekilen filminde  Muharrem adlı  anti-kahraman bir memuru canlandıran, filmin yapım sorumlusu Ahmet BOYACIOĞLU ile birlikte geldiği TCDD'de çiçekle karşılanan Engin GÜNAYDIN, Konferans Salonu'nu dolduran Demiryolcularla neşeli bir söyleşi gerçekleştirdi.

 “Demiryolcularla birlikte olmaktan çok mutluyum”

“Bir Demiryolcu çocuğu olarak burada, siz Demiryolcularla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum.” diyerek sözlerine başlayan Engin GÜNAYDIN, babası Galip GÜNAYDIN'ın Erzincan, Yıldızeli ve Turhal'da görev yaptığını kendisinin de Turhal doğumlu olduğunu, babasının değişik yerlerdeki görevlerinden dolayı uzun süre hiçbir yerde kalamadıklarını söyledi.

Özel bir televizyonda devam eden Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Gül Ağa rolüne ilişkin sorulara esprilerle karşılık veren, kendinden çok şeyler bulduğu için “Yeraltı” filminden etkilendiğini ifade eden GÜNAYDIN, tarihi filmlerin izleyici talebinin artışına ise “Çok geniş bir zamana yayılan Osmanlı Dönemi bugüne kadar hiç anlatılmadı. Bu yüzden herkesin ilgisini çekiyor.” dedi.

“Türk sineması eskiye oranla teknik yönden çok gelişti. Ancak kullanılan dil olarak geriye gidiyor,  senaryolar da çok kötü.” diyen GÜNAYDIN, dizi filmlerinin çok uzun olması nedeniyle dizi film oyunculuğunun zor olduğunu kaydetti.

Sanatçı Engin GÜNAYDIN, “Sanatçılar, bir birlerine ifade edemedikleri kadar yalnızlar. Görevleri gereği çok çalışmaları nedeniyle çabuk hastalanıyorlar.” diye konuştu.