EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
SANATÇILARIMIZI HAYDARPAŞA'DAN YOLCULADIK. ANKARA'DA KARŞILADIK.

SANATÇILARIMIZI HAYDARPAŞA'DAN YOLCULADIK. ANKARA'DA KARŞILADIK.

 

İstanbul'dan 19. Ankara Uluslararası Film Festivali'ne katılmak üzere Ankara'ya giden sanatçılar demiryollarını tercih etti.

Aralarında Melike Demirağ, Aytaç Arman, Köksal Engür, Irmak Ünal, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Ruhi Sarı, Suna Keskin, Şemsi İnkaya, Muzaffer Hiçdurmaz, Kemal İnci, Can Kolukısa'nın bulunduğu sanatçı ekibi Haydapaşa Garı'nda çiçeklerle karşılandı ve TCDD 1. Bölge Müdürümüz Üzeyir Ülker ve yardımcıları tarafından uğurladılar.

Başkent Ekspresi ile yola çıkan sanatçılar Ankara Garı'nda da Genel Müdürümüz Süleyman Karaman, Genel Müdür Yardımcısı Erol İnal, Ticaret Dairesi Başkanı Abdülkadir Gül ve kalabalık bir ekip tarafından karşılandı.

Konuk heyet VIP salonuna dinlenmeye alınarak bir süre TCDD çalışanları ile sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Daha sonra sanatçılardan oluşan grup Ankara Garı'nda bulunan Atatürk Müzesi'ni de gezdiler.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, konuk sanatçılardan Melike Demirağ'a "Dedenizin Türkiye'de demiryollarının kuruluş aşamasında yaptığı hizmetleri tüm demiryolcular olarak unutmuyoruz. Onu hep şükranla anıyoruz" dedi.

Melike Demirağ, " Ankara Garı'nı o dönemde müteahhitlik yapan dedem inşa etmiş. Fakat inşaatın yarısına gelindiğinde çalışmaları beğenmediği için, yıktırıp kendi cebinden tamamlatmış" dedi.