EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
SOSYAL KOOPERATİF TRENİ ANKARA GARI’NDA KARŞILANDI

TCDD'nin işbirliğiyle sefere konulan ve Sirkeci Garı'ndan ikinci seferine başlayan "Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Özel Treni" 09 Nisan Salı günü Ankara Garı'nda törenle karşılandı.

Törene, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ile TCDD Genel Müdür Vekili  Genel Müdür Yardımcısı İsmail Çağlar katıldı.

Törende konuşan TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail Çağlar, ilki başarıyla gerçekleşen "Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Özel Treni"nin 05 Nisan 2019 tarihinde Sirkeci Garı'ndan ikinci seferine başladığını hatırlattı.

Çağlar, TCDD olarak tarihsel sorumluluklarını gelecek vizyonlarıyla birleştirdiklerini ve hedefleri doğrultusunda 1.213 km yüksek hızlı tren hattına ilave olarak, toplam 3. 369 km yüksek hızlı ve hızlı demiryolunun inşasını sürdürdüklerini kaydetti.

Yüksek hızlı ve hızlı demiryolu inşasının yanı sıra yüksek hızlı tren garları inşa ettiklerini, tarihi ve kültürel miras olan gar ve istasyonları restore ettiklerini ve şehirlerin yaşam merkezine dönüştürdüklerini ifade eden Çağlar, "Bununla da yetinmiyor geçmişte olduğu gibi bugün de ekonomik, sosyal ve kültürel sorumluluğumuzu devam ettiriyor, çok sayıda projeyi hayata geçiriyoruz.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğümüzün işbirliğiyle başlattığımız "Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Özel Treni" projemiz de bunlardan birisidir." dedi.

Trenin, Ankara'dan sonra Kayseri, Sivas, Malatya, Gaziantep, İskenderun ve Adana garlarına ulaşacağını ve buralarda da törenlerle karşılanacağını belirten Genel Müdür Yardımcımız İsmail Çağlar, "Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz ile bağlı şirketlerimizden TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürümüz başta olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ise konuşmasında, sosyal kooperatifçilik, tanıtım, eğitim geliştirme ve uygulama projesi çerçevesinde eğitim ve tanıtım treninin 2018 sonbaharında ilk seferini gerçekleştirdiğini ve 10 ili ziyaret ettiğini dile getirdi.

Erkan, Sosyal Kooperatif Treninin İstanbul Sirkeci Garından başlayan ikinci seferinde Ankara'da 2 gün kaldıktan sonra Kayseri, Sivas, Malatya Gaziantep, Hatay ve Adana illerini ziyaret edeceğini ve 15 gün boyunca yol üzerindeki illerde sosyal kooperatifleri halka tanıtacağını söyledi.

Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan projeye verdiği destekten dolayı TCDD'ye teşekkür etti.

İki günlük programın ardından Ankara'dan hareket edecek tren Kayseri, Sivas, Malatya, Gaziantep, Hatay ve Adana'ya çalışma ziyaretleri gerçekleştirecek.