EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
SUDAN DEMİRYOLLARI HEYETİ TCDD’Yİ ZİYARET ETTİ

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, RAYSİMAŞ ile Sudan Demiryolları Kuruluşu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. 

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, uzun yıllar boyunca elde edilen bilgi, birikim ve tecrübeleri kardeş ülke Sudan’a sunmaktan duyacakları memnuniyeti ifade etti.

İki ülke arasındaki tarihi bağlara ve gelişen işbirliğine vurgu yapan SRC Genel Müdür Yardımcısı Sharafeldin Nasreldin ise önümüzdeki yıllarda ülkenin stratejik konumunu da göz önünde bulundurarak geniş kapsamlı bir demiryolu yatırımı planladıklarını ve Türkiye’nin demiryolu alanındaki tecrübelerden faydalanmak istediklerini belirtti.

SRC Heyeti, 24 Mart – 04 Nisan 2019 tarihleri arasında TCDD ile TCDD’nin Bağlı Kuruluş ve İştiraklerine ait demiryolu tesislerine ziyaretler gerçekleştirecek.

16 Ekim 2017 tarihinde TCDD ve SRC arasında imzalanan “Demiryolu Alanında İşbirliğini Geliştirmeye Yönelik Mutabakat Zaptının” imzalanması ile başlayan ikili ilişkiler, TCDD ile TCDD’nin Bağlı Ortaklıkları ve İştirakleri seviyesinde ivme kazanarak devam ediyor.