EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TÜRKİYE DE SOSYAL DİYALOĞU GÜÇLENDİRME PROJESİNDE MUTLU SON

YENİLEŞME VE DEĞİŞİM İÇİN TÜRKİYE'DE SOSYAL DİYALOĞU GÜÇLENDİRME PROJESİNDE MUTLU SON!!!

 

 

HAK-İŞ konfederasyonuna bağlı ÇELİK-İŞ sendikası ile Karabük Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kuruluşumuz ve MEB Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'nün de iştirakiyle AB katkısıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen Yenileşme ve Değişim için Türkiye'de Sosyal Diyaloğu Güçlendirme Projesi'nde belirlenen tüm hedeflere ulaşıldı.

6-7 Eylül 2007 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen "RAY DÖŞEME İŞÇİLİĞİNDE MESLEKİ EĞİTİM ULUSLAR ARASI SEMPOZYUMU"nda ise projenin ürünleri tanıtıldı. Proje Kapsamında; Ray inşaatı dalında 250 saatlik bir eğitim programı, bu programa uygulanacak ders programı ve programın modüler eğitim anlayışına uygun tasarımı tamamlandı. Ayrıca, Demiryolu İnşaatı "Ray Döşeme Elemanının" meslek tanımının ve standartlarının ulusal ve AB yeterlilikleri çerçevesinde oluşturuldu.

 

 

Sempozyumda söz alan Genel Müdür Yardımcımız Erol İNAL , "Projenin tüm bileşenlerinin ortak çaba ve diyaloglarıyla, kurumlar arası örnek bir uyumla oluşturulmuş olmasından ve duyduğum memnuniyeti ve Kurumlarımız arasında bu projeyle oluşan işbirliği ve uyumun, ülkemiz yararına gerçekleştireceğimiz yeni proje ve çalışmalarda artarak süreceğine olan inancımı paylaşıyorum" dedi.