EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD "ETİK EĞİTİCİLERİ' EĞİTİMİ BAŞLADI

Kuruluşumuzda uygulamaya konulacak olan “ETİK EĞİTİMİ” programlarında görevlendirilecekler için düzenlenen “ETİK EĞİTİCİSİ EĞİTİM PROGRAMI” 21 Aralık Pazartesi günü Genel Müdürlük Kütüphanesinde başladı.   

Programın açılışında konuşan Başbakanlık Etik Kurulu Başkan Vekili Erdoğan Kesim, TCDD'nin, kendi etik eğiticilerini yetiştiren kuruluşlardan birisi olduğunu belirterek, “Kuruluşlarda, etik kültür oluşturulması açısından etik eğitimleri çok büyük önem arz ediyor” şeklinde konuştu.

Kuruluşumuz Etik Komisyonu Başkanı İsmet Duman ise yaptığı konuşmada, “Çok değerli hocalarımızdan eğitim alacak 30 arkadaşımıza çok önemli görev ve rol düşmektedir. Bölgelerimizde yapılacak olan eğitimler, bu arkadaşlarımız tarafından sağlanacaktır” dedi.

“Etik Eğiticileri Eğitimi”nin açılışına, TCDD Etik Komisyonu Başkanı İsmet Duman ile Komisyon Üyeleri; Teftiş Kurulu Başkanı Nuğman Yavuz, Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanı Dr. Kasım Özdemir, Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanı Murat Şeneken katıldılar.

Prof. Dr. İnayet Aydın tarafından ilk dersin verildiği Etik Eğiticileri Eğitimine, eğitim merkezleri ile bölgelerden 30 Etik Eğitimcisi katılıyor. 5 gün sürecek olan Etik Eğiticileri Eğitim programı, 26 Aralık Cuma günü sona erecek.
        
         Etik Eğiticilerinin, Kuruluşumuzda yaklaşık 28.000 personele yönelik Etik Eğitimi vermesi planlanmaktadır.