EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD 152. YILINI KUTLADI

TCDD 152. YILINI KUTLADI

Her yıl çeşitli etkinliklerle anılan demiryollarının 152. yıldönümü ve "Demiryolu Haftası" Ankara'da mütevazı iki etkinlikle başladı.

Bu kapsamda yapılan etkinliklerden biri telekonferans yöntemiyle tüm Bölge Müdürleriyle ve personeliyle biraraya gelinmesi oldu.

Geçen bir yıllık süreçte yapılanların ele alındığı ve eksikliklerin çözüm yöntemlerinin ele alındığı toplantıda Bölge Müdürleri bu önemli günü ülkemizin her bir köşesinden tebrik etti ve faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdi.

 

TCDD Genel Müdür Vekili Veysi KURT telekonferansta yaptığı konuşmada tüm personelimizin 152. Kuruluş yıldönümünü kutladı ve şunları söyledi: " Günde 1km. demiryolu yapan bir ülkeden 40-50 yıl içinde 40m. demiryolu yapım hızına düşmek, demiryolcular için üzüntü verici bir durumdu. Ancak, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Ankara-Sivas, Ankara- İzmir başta olmak üzere 2.500 km'lik hızlı tren ağı oluşturmayı hedefliyoruz. Bu çekirdek hızlı tren ağının yanı sıra, demiryolu filosunun yenilenmesi, zarar eden değil kar eden bir Kuruluş haline gelmeyi hedefliyoruz. 2017 yılında 40 milyon hızlı tren yolcusu, 90 milyon ton yük taşımayı, öz kaynaklarıyla ayakta duran bir Kuruluş olmayı hedefliyoruz."