EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD 83.EGITIM KURULU TOPLANDI.

TCDD 83. Eğitim Kurulu Toplandı

TCDD 83. Eğitim Kurulu, 17 Kasım 2009 günü Ankara'da toplandı. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman başkanlığında toplanan 83. Eğitim Kurulu'na; TCDD Genel Müdür Yardımcıları, Danışmanları, Daire Başkanları ve 7 Bölge Müdürü ile Eğitim Dairesinden ilgili personel katıldı.

Karaman: “Hedefimiz: 2023 Yılına Kadar 6792 km Yeni YHT Hattı, 4707 km Yeni Konvansiyonel Hat İnşası”

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman 83. Eğitim Kurulu açılış konuşmasında;  uygulanmakta olan hizmet içi eğitimlere ek olarak, personelin bilgi, beceri ve tutumlarını sürekli ve sistematik bir şekilde olumlu yönde değiştirmek ve geliştirmek için TCDD İşyerleri İşbaşı ve İntibak Eğitimleri Yönergesi'ni çıkardıklarını belirtirken, bu yönerge ile işbaşı ve intibak eğitimlerinin kontrol ve denetiminin sağlanması ve kayıtlarının tutularak saklanmasının sistematik olarak yerine getirilebileceğine dikkat çekti.

Karaman ayrıca; “Hedef 2023 sloganıyla yapılan 10. Ulaştırma Şurası göstermiştir ki; çevreci, ekonomik ve güvenli ulaşım sistemi olması sebebiyle, demiryollarının önemi her geçen gün artıyor. Bu sebeple, doğu ve batı arasında bir köprü vazifesi gören ülkemizde demiryolu sektörü, kalkınmanın en önemli araçlarından biri olacaktır.  Bu kapsamda 2023 yılına kadar 6792 km yeni YHT hattı, 4707 km yeni konvansiyonel hat inşası hedefi ortaya konmuştur” şeklinde konuştu.

Hedefimiz sadece Türkiye değil.  Tecrübemizi, komşu ülkeler başta olmak üzere YHT işletmeciliğine geçmek isteyen ya da yeni demiryolu hatları inşaa etmek isteyen diğer ülkelerle paylaşmak konusunda da istekliyiz diyen KARAMAN; “HARAMEYN PROJESİ ile YHT hattı yapımı, bakımı ve işletmeciliği alanında Devler liginde mücadele etme fırsatı bulduk. Çalışmalarımız hala devam ediyor. Ayrıca; Suriye ve Irak başta olmak üzere, diğer ülkelere yönelik demiryolu projelerini de takip ediyor ve işbirliklerini araştırıyoruz” dedi.

Gar, İstasyon ve İşyerlerinde Temizlik Seferberliği Başlattık…
Karaman toplantı vesilesiyle işyerlerinin temizliği ve hijyeni hususunda da seferberlik başlattıklarını belirterek; “Müşteri odaklı bir yönetimin gereği olarak ve personelimize verdiğimiz değerle Garlarımız başta olmak üzere tüm işyerlerimiz ile trenlerimizin temizliği ve hijyeni konularında projeler başlattık ve ısrarla takipçisi oluyoruz. Bu çerçevede 2 gün sonra tüm bölgelere dağılacağız ve daha temiz ve hijyenik demiryolları için personelimizin de görüşlerini alarak hep birlikte çalışacağız” dedi.
Karaman; “Bu kapsamda TCDD ve özel bir firma işbirliği ile ortak Temiz Tuvalet Projesi'ne yönelik protokolü önümüzdeki ay imzalayarak, 2 yıllık bir projeyi daha uygulamaya koyacağız. Personelimize ve müşterilerimize temizlik ve hijyen konularında eğitim vereceğiz, ortak kullanım alanlarında fiziki iyileştirmelere gideceğiz” şeklinde konuştu.