EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD ANKARA KREŞ ÇOCUKLARININ MEZUNİYET COŞKUSU'

TCDD Ankara kreşinde okul öncesi eğitimlerini tamamlayan çocuklar, mezuniyet töreni ile yeni yaşamlarına uğurlandı.

Çocukları bu anlamlı günlerinde yalnız bırakmayan TCDD Genel Müdür Yardımcısı Erol İnal, “TCDD olarak değişik yerlerde bulunan kreşlerimizle çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunuyoruz. Çocuklarımız, başarılı olacak ve en iyi yerlere geleceklerdir.” dedi.

2.Bölge Müdürü Erol Arıkan ise; “Günümüzün yaşam koşulları içinde özellikle çalışan ailelerin çocuklarını emanet edebileceği yerlere de ihtiyaç var. Kreşlerimiz, yalnızca çocuklarımızın bakımını yerine getirmekle kalmıyor, aynı zamanda kişilik gelişimlerinin en kritik döneminde profesyonel ellerde eğitim görüp hayata hazırlanıyor, sosyalleşiyorlar. TCDD içinde, geçmişte zor şartlara rağmen Devrim Arabası'nı yapma başarısını gösteren idealist mühendisler yetiştiği gibi buradan mezun olan çocuklarımızın da gelecekte memleketimize faydalı idealist birer insan olacaklarına inancım tamdır.” şeklinde konuştu.

Kreş Müdürü Sevim Eskitürk de “Hayatımız boyunca öğrendiklerimizin % 80' nini ilk 6 yılda öğreniyoruz. Annelerin ellerinden tutarak, ürkek ve çekingen kreşe başlayan çocuklarımızın, bugün kendilerine güvenen bireyler haline geldiklerini görmekteyiz.”dedi

Çocuklar; jimnastik,drama ve folklor gösterileri sundular. İlk diplomalarını aldılar.