EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD DEN OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE HIZLI TREN KONFERANSI

TCDD'DEN OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE HIZLI TREN KONFERANSI

TCDD'nin kamuoyu ve eğitim camiasına dönük bilgilendirme faaliyetlerine bir yenisi daha eklendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü İnşaat Kulübü'nün düzenlediği "İnşaat Mühendisliği ve Kariyer Günleri " kapsamında 03.04.2008 tarihinde Kuruluşumuz Yol Dairesi Başkanlığı'nca Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerine Hızlı Tren Projelerimiz ile ilgili bir konferans verildi.

 

 Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi konferans Salonunda düzenlenen Konferans'a Kuruluşumuzdan Yol Dairesi Başkanı Ferhat Demirtaş, Başkan Yardımcısı Ahmet Bozoklu, Hızlı Tren yapım ve Kontrol Şube Müdürü Dilaver Korkmaz, Plan Koordinasyon Şube Müdür v. Cengiz Süngü, Uzman Mühendis Aşkın Gıcır ve Şube 18 Şefi Talih Çelebi katılmıştır.

İnşaat Kulübü öğrencilerinin açılış konuşmasının ardından söz alan Yol Dairesi Başkanı Ferhat Demirtaş Ankara-İstanbul Hızlı tren projesinin tarihçesi ve Ankara-Konya ve Ankara-Sivas Hızlı tren projeleri ile diğer hızlı tren projeleri hakkında kısa bilgiler vermiştir.

 Ferhat Demirtaş konuşmasında ekip arkadaşları ile birlikte ülkemiz insanının hak ettiği ve özlemle beklediği hızlı tren projesini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Daha sonra söz alan Hızlı Tren Yapım Kontrol Şube Müdürü Dilaver Korkmaz ve Uzman Mühendis Aşkın Gıcır, inşaatı tamamlanan ve halen ölçüm ve test çalışmaları devam Esenkent-Eskişehir kesiminde yapılan çalışmalar, altyapı dizaynında kullanılan standartlar ve uygulanan yöntemler hakkında, Başkan Yardımcısı Ahmet Bozoklu ise üstyapı standartları ve hat montajı konusunda bilgi vermiştir.

Öğrencilerin Hızlı tren Projesi ve demiryolları konusunda yönelttiği soruların ardından kapanış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyelerinden Yrd Doç Korkut Arberkli Hızlı Tren Projeleri hakkında bilgi verilmesinden dolayı teşekkür ettikten sonra, verilen bilgiler ışığında ."Hızlı Tren projesinin teknolojinin gerektirdiği şekilde yapıldığına inandığını ve yapılan çalışmaların işinin ehli insanlar tarafından yapıldığını görmekten büyük mutluluk duyduğunu, Hızlı Tren'e gönül rahatlığı ile binebileceğini" ifade etmiştir.

Kuruluşumuz , kamuoyunun heyecan ve merakla beklediği ' Hızlı Tren Projesi 'ni , tanıtım faaliyetlerine yenilerini ekleyerek devam edecektir.