EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD GENEL MÜDÜRÜ İSA APAYDIN İNCELEMELERDE BULUNDU

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 19-21 Ocak 2017 tarihlerinde 6.Bölge sorumluluk sahasında bulunan bazı gar, istasyon ve demiryolu yapım şantiyelerini gezerek incelemelerde bulundu.
 

Apaydın, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu ile birlikte çıktığı turnede yakında temeli atılması planlanan Konya YHT Gar’ın inşaat alanı ve şantiyesinde incelemelerde bulundu.
 

Konya-Karaman arasında 2.hat yapımı projesi kapsamında Ereğli şantiyesinde devam eden alt ve üst yapı yapım çalışmalarını ziyaret ederek personel ile görüş alış verişinde bulunan Apaydın, Ulukışla-Adana arasında İstasyon Kumanda Masasında ve demiryolu hattına elektrifikasyon döşeme çalışmalarını inceledi.
 

Apaydın ve beraberindeki heyet, tarifeli bir yolcu treni ile Adana-Mersin arasındaki istasyonları, hemzemin geçitleri, elektrifikasyon çalışmalarını ve 4.hat inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek denetledi.
 

Mersin Gar’da vatandaşlarla TCDD projeleri ve hızlı trenin Mersin’e ne zaman geleceği konusunda sohbet ederek bilgi veren Apaydın, bir kısmı faaliyete geçen Yenice Lojistik Merkezi’nde inceleme ve denetlemede bulundu.