EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD GENEL MÜDÜRÜ ALİ İHSAN UYGUN, UIC BAŞKAN YARDIMCILIĞINA SEÇİLDİ

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Uluslararası Demiryolları Birliği(UIC)’nin 25 Haziran 2019 tarihinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirdiği 94. Genel Kurulunda Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİ

Genel Müdür Uygun, dünya çapındaki demiryolu kuruluşları arasında işbirliğini geliştirmek ve demiryolu taşımacılığının gelişimi ile ilgili her türlü faaliyeti yürütmek üzere kurulan UIC’nin Başkan Yardımcılığı görevine “oy birliğiyle” seçildi.

5 KITADAN 200 ÜYESİ BULUNUYOR

Genel Merkezi Paris’te bulunan ve demiryolları alanında dünya çapındaki en büyük organizasyon olma niteliği taşıyan UIC’nin 5 kıtadan 200 üyesi bulunuyor.

UIC, dünya çapındaki demiryolu kuruluşları arasında işbirliğini geliştirmek ve demiryolu taşımacılığının gelişimi ile ilgili her türlü faaliyeti yürütmek üzere 1922 yılında kuruldu.

TCDD GENEL MÜDÜRÜ ALİ İHSAN UYGUN

UIC Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Ali İhsan Uygun,  1991 yılında Şebeke ve Tesis Mühendisi olarak İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Şirketinde göreve başladı.

1995-2015 yılları arasında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım San. ve Tic. A.Ş.’de Telekomand ve Kataner Şefliğinden Genel Müdür Yardımcılığına kadar değişik görevlerde bulundu.

2015 yılında Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak TCDD’de göreve başlayan Ali İhsan Uygun, 19 Şubat 2019 tarihinden itibaren TCDD Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor.