EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD KADIN PLATFORMU, TEMELLİ İSTASYONUNA FİDAN DİKTİ

TCDD KADIN PLATFORMU, TEMELLİ İSTASYONUNA FİDAN DİKTİ

 

TCDD Kadın Platformu, Temelli İstasyonu'nda fidan dikimi yaptı. Çeşitli türde 350 fidanı toprakla buluşturan kadınlar, daha yaşanabilir bir dünya için yeşil bir çevre vurgusu yaptı.

 

Hayata geçirdiği sosyal projelerle dikkati çeken TCDD Kadın Platformu üyeleri, kuruyan ağaçların yerine yenisini dikti. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın eşi Sevim Karaman başkanlığındaki platform üyeleri, sabah saatlerinde Ankara Gar'dan Temelli İstasyonu'na hareket etti. Temelli İstasyonu'nda demiryolu çalışanları tarafından karşılanan platform üyeleri, fidan dikim alanına geçti.

 

 Burada bir konuşma yapan TCDD Kadın Platformu Başkanı Sevim Karaman, çevreye yapılan yatırımın aynı zamanda geleceğimize yapılan bir yatırım olduğunu vurguladı.

Karaman,

“Çevre dostu bir ulaşım sistemini hayata geçirmek için mesai harcayan siz değerli hanım kardeşlerimiz bu gün de çevreci bir faaliyette bulunarak Temelli'de demiryolunun tahsis ettiği alana ağaç dikiyoruz. Duyarlılığı, eyleme yansıtan, hayatın her alanına kadın eli değmesi gerektiği bilinciyle hareket eden sizleri tebrik ediyorum. Bizim diktiğimiz fidanlarla elbette Türkiye'nin çevre sorunları son bulmayacak. Elbette demiryolu hat boylarının ağaç ihtiyacı karşılanmayacak. Ancak, bu günkü etkinliğimizin sembolik olarak  ciddi bir farkındalık yarattığını düşünüyorum. Suya dayanıklı, daha az bakımla hayatta kalabilecek çeşitli fidanları toprağa dikerken, aynı zamanda  155. yılı aşan çevre bilincini  TCDD Kadın Platformu üyelerinin duyarlılığıyla  birleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Üyeler, fidanları sadece dikmekle kalmayacak, fidanların gelişimini de yakından takip edecek. Bu çerçevede fidanı diken katılımcıların ismi ağaçlara etiketlendi. Fidanda ismi bulunanlar ağacın bakımından sorumlu olacak.