EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD PERSONELİNİN KIYAFETLERİ 'DEMİR KANAT' ADLI DEFİLE İLE TANITILDI

TCDD PERSONELİNİN KIYAFETLERİ “DEMİR KANAT” ADLI DEFİLE İLE TANITILDI

Faruk Saraç tarafından tasarlanan Kuruluşumuzun faal personel kıyafetlerinin tanıtımı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımı ile 14 Temmuz 2006'da “ Demir Kanatlar” adlı defile ile Sirkeci Gar'da yapıldı.

Tren Şefi, Makinist, Tren Teşkil Memuru, Hareket Memuru, Gar Müdürü, Kondüktör, Hostes, Yataklı Servis Görevlisi, Gişe ve Danışma Memuru, Tren Odacısı unvanlarındaki faal personel için hazırlanan 159 parça yazlık- kışlık kıyafetlerin tanıtımı yapıldı.

Tanıtım sonrası Faruk Saraç'a bir plaket veren Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım yaptığı konuşmada şunları söyledi; “ 150. yılında TCDD bir değişim ve dönüşüm başlatmış bulunuyor. 1856'dan beri insanımızın yükünü taşıyan, sevinçlerini, acılarını paylaşan TCDD'nin çağdaş ölçülerde hizmet vermesi için hızlı tren projeleri, yol yenileme çalışmalarına büyük önem verilmektedir. 24 saat yolcularla iç içe olan personelin de en iyi şekilde hizmet sunması için çalışmalar başlatıldı ve Faruk Saraç tarafından bugünkü kıyafetler hazırlandı. Halkımızın özlediği hizmeti sunmak ve 60 yılın ihmalini hafızalardan silmek en büyük hedefimizdir. TCDD yenilenen yüzüyle hizmet vermeye devam edecektir.

Faruk Saraç tarafından bay bayan olmak üzere ikişer adet hazırlanan kıyafetlerin seçimi halk tarafından yapılacak. Vatandaşlar oylarını kıyafetlere ait bilgi ve fotoğrafların yayınlandığı www.tcdd.gov.tr web sitesinden ya da garlara konulan sandıklarda kullanabilecekler.

Bilindiği gibi, kıyafetlerin tasarımında; TCDD'nin 150 yıllık geçmişini yansıtan kurumsal kimlik özelliklerini taşıması ve demiryollarına özgü olması, personelin yaptığı işin niteliğine ve çalışma koşullarına uygun bulunması özellikleri dikkate alınırken, TCDD'nin  logosu kullanılan kıyafetler, görev dışında kullanımını önlenebilir özellikte tasarlandı.