EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD SİCİL VE DİSİPLİN ÇALIŞTAYI YAPILDI'

TCDD Sicil ve Disiplin Mevzuatının tartışılacağı, Kuruluşumuzdaki sicil ve disiplin amirleriyle sendika temsilcilerinin de misafir olarak katıldığı sicil ve disiplin toplantıları yapıldı.

TCDD Genel Müdürlüğü Konferans salonunda başlayan toplantının açılışında konuşan TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, “Kuruluşumuz Sicil ve Disiplin Yönetmeliklerinde yapılan taslak çalışmalarının tartışılması için sizler ve Devlet personel Başkanlığı uzmanı ile bir araya geldik. TCDD, KİT statüsünde ve diğer kuruluşlardan ayrıcalıklıdır. Burada yapılan çalışmalar sonucunda da ayrıcalıklı bir taslağın ortaya çıkması gerekmektedir.” dedi

Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanı Murat Şeneken ise, Kuruluşumuzda sicil ve disiplin amiri olarak görev yapan yöneticilerin, TCDD Sicil ve Disiplin Mevzuatı düzenlemeleri çerçevesinde karşılaşılan sorunların belirlenmesi, müşterek çözüm yolları bulunarak ve uygulama ve anlayış birliğinin sağlanması amacıyla esasen çalıştay şeklini alacak bu toplantıları düzenlediklerini ifade etti.

1–3 Haziran 2009 tarihlerinde devam eden toplantıların uzman konuğu olarak Devlet Personel Başkanlığı uzmanlarından Âdem Dinç katıldı.