EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD ULUSLARARASI DEMİRYOLU BİRLİĞİ (UİC) İLE DÜNYANIN GÜNDEMİNDE

TCDD ULUSLARARASI DEMİRYOLU BİRLİĞİ (UİC) İLE DÜNYANIN GÜNDEMİNDE

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) 14-17 Ekim tarihlerinde İstanbul Haydarpaşa'da düzenlenen "II. Uluslar arası Demiryolu Sempozyumu ve Teknik Fuarı" ile diğer etkinlikleri konu alan özel bir sayı yayınladı.

Uluslararası Demiryolları Birliği'nin özel sayısına konu olan etkinliklerde; 14 Ekim 2008 tarihinde UIC-RAME (Ortadoğu Bölgesel Kurul ) toplantısı, 15-17 Ekim 2008 tarihlerinde TCDD / UIC II. Uluslararası Demiryolu Sempozyumu ve Teknik Fuarı, 16-17 Ekim 2008 tarihlerinde "Trafik Yönetimi ve Tren Kontrol Sistemleri ( TMTCS)" UIC Global Konferansı gerçekleştirildi

II. Uluslar arası Demiryolu Sempozyumu ve Teknik Fuarında Dünyada ve Ülkemizde öne çıkan Demiryolu Ulaştırma Politikaları, Demiryolu Teknolojilerindeki Gelişmeler (konvansiyonel ve yüksek hızlı hatlar) , Demiryolu Taşımacılığındaki Gelişmeler bildiri olarak sunuldu ve tartışıldı. Teknik Fuarda ise konularında uzman firmalarca Demiryolu sektöründe kullanılan donanımlar sergilendi.

Etkinlikler çerçevesinde düzenlenen Uluslararası Demiryolları Birliği UIC-RAME (Ortadoğu Bölgesel Kurul) toplantısında; TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman halen yürüttüğü Orta Doğu Bölgesel Kurul Başkanlığına, 2009-2010 dönemi için yeniden seçildi. Bu sıfatla 21 üyeden oluşan UIC İcra Kurulunda yer alma hakkına da sahip oldu.

 

Ayrıca etkinlikler çerçevesinde " I. Trafik Yönetimi ve Tren Kontrol Sistemleri Küresel Konferansı" dünyada ilk olarak Ülkemizde gerçekleşti. 145 yabancı katılımcının ve 35 konuşmacının iştirak ettiği UIC Küresel Konferansı'nda, özellikle demiryolu trafik yönetimi ve sinyalizasyon konularında, dünyadaki en son teknolojik gelişmeler ve sistemler ele alındı.

UIC'nin yayınladığı özel sayı >>