EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD VAKFI MÜTEVELLİ HEYET BİLANÇO TOPLANTISI YAPILDI

TCDD’yi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı 30. Dönem Olağan Mütevelli Heyet Bilanço Toplantısı, 22 Mart 2018 Perşembe günü TCDD Büyük Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan TCDD Genel Müdürü ve Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı İsa Apaydın, Vakıf kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda, mensubu olmaktan büyük onur ve gurur duyduğumuz TCDD Vakfının önemli bir görevleri ifa ettiğini söyledi.

30 yıl önce kurulan TCDD Vakfının, zamanın değişen ihtiyaçlarını dikkate alarak, yeni hizmet anlayışıyla kendisini sürekli geliştirdiğini belirten Apaydın, “Bu nedenle Vakıf Yönetiminin her kademesinde görev yapan arkadaşlarımız ile Vakıf personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Demiryolcuların geceli-gündüzlü çalışmalarıyla 2017 yılını başarıyla tamamladıklarını, yüksek hızlı demiryolu başta olmak üzere Ülkemiz insanına hizmet edecek büyük projelere devam ettiklerini anlatan Apaydın, bu süreçte kamu kaynaklarını etkin ve verimli şekilde kullanmanın gayreti içinde olduklarını ifade etti.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, konuşmasını, Mütevelli Heyet 1. ve 2. Başkan Vekili seçimleriyle, Vakıf Yönetim ve Denetim Kurulu seçimleri de yapılacağını anımsatarak,  yeni dönemde görev alacaklara başarı dileğinde bulundu.

Gündemdeki diğer konuların görüşülüp karara bağlanmasının ardından seçimlere geçildi.

Seçimler sonucunda;

Mütevelli Heyet 1.Başkan Vekilliğine TCDD Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, 2.Başkan Vekilliğine de TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail H. Murtazaoğlu seçildi.

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Şems Çakıroğlu, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz Koçer, Kapasite Yönetim Dairesi Başkanı Halim Özgümüş, Demiryolu Bakım Dairesi Başkanı Fahrettin Yıldırım,  Demiryolu Yapım Dairesi Başkanı Başar Karaman, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Gökhan Çiftçi ve TCDD 2.Bölge Müdürü Mahmut Yetkin Yönetim Kuruluna seçildi.

Denetim Kurulu üyeleri ise Teftiş Kurulu Başkanı Nuğman Yavuz, Muhasebe ve Finansman Dairesi Başkanı Ahmet Tunç ve YHT Bölge Müdürü Duran Yaman olarak belirlendi.