EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD YERLİ ÜRETİCİLERLE BULUŞTU

Yerli üretim seferberliği kapsamında İstanbul’da düzenlenen “TCDD Tedarikçi Günleri”, 28 Mart 2017 tarihinde İstanbul Ticaret Odası‘nda gerçekleştirildi.

Söz konusu programda; TCDD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak, TCDD Daire Başkanları ve diğer yetkililer ile yerli sanayiciler bir araya geldi.

İkili görüşmelerden önce bir konuşma yapan TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak, “Çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımlarımızı büyük ölçüde yurtiçindeki kaynaklardan tedarik etmek, yurt içerisindeki şirketlerimizi geliştirmek, rekabetçi bir hale getirmek istiyoruz. Hem kendi ihtiyacımızı ülke içerisinde karşılamak, hem de yükselen sanayimizle beraber ihracat payımızı arttırmayı milli bir hedef olarak algılıyoruz ve Devlet Demiryolları olarak da bu hedef doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz.” dedi. Kavak, “Bütün tesislerimize üretim alanlarımıza bütün inşaatı devam eden hatlarımıza sizi davet ediyoruz, gelip yerinde görmenizi arzu ediyoruz. Burada birebir istişare etmenizi ne tür katkılarda bulunabileceğinizi bizlerle paylaşmanızı çok arzularız.” şeklinde konuşmasına devam etti.
 

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Kavak konuşmasının ardından; TCDD’nin tarihsel gelişimi, yürütülen alt ve üst yapı projeleri ile çeken-çekilen araçların yerlilik oranlarının yanı sıra 2023 hedefleri ile ilgili katılımcı firmalara bir sunum gerçekleştirdi.
 

Konuşmalardan sonra, İTO Konferans Salonundaki programın ardından fuaye alanına geçilerek TCDD Yöneticileri ile 100 den fazla firma yetkilisi yuvarlak masa toplantılarında yüz yüze görüşmelerde bulundular.