EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD'DEN GENÇLERE YENİ UYGULAMA

TCDD'DEN GENÇLERE YENİ UYGULAMA…

 

Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan "Genç Tarifesi" sistemi 18 Temmuz'dan itibaren uygulanmaya başladı. Genç İndirimi uygulaması ile 13-26  (dahil) yaş arası tüm gençler için % 20 indirim uygulanıyor. Uygulama ile eski Öğrenci Kartları ve Öğrenci Tarifesi yürürlükten kaldırılarak gençlerin öğrenci belgesi ibraz etme zorunluluğu sona erdi.

 

Buna göre, 13-26 (dahil) yaş arası tüm gençlere tüm anahat  yolcu trenlerinde yaptıkları seyahatlerde taşıma ücreti üzerinden %20 indirimli tarife uygulanmaya başlandı.

 

Genç Tarifesinin yürürlüğe girmesiyle birlikte, aylık olarak satılan ve daha önce kullanılmakta olan  “Öğrenci Banliyö Aylık Abonman Kartı" ve "Öğrenci Anahat Aylık Abonman Kartları"  yürürlükten kaldırıldı, yerine "Genç Banliyö Aylık Abonman Kartı" ile "Genç Anahat Aylık Abonman Kartı"   uygulamasına başlandı.

 

Kart Ücretleri:

 

Genç Banliyö Aylık Abonman Kartı:

Her ayın 22'sinden bir sonraki alın 23. günü gece yarısına kadar geçerli olan ve geçerlilik süresi içerisinde sınırsız seyahat imkanı sunan ve normal bilet ücretlerine göre önemli oranda indirim imkanı sağlayan Genç Banliyö Aylık Abonman Kartı ücreti : 35 TL,

 

Genç Anahat Aylık Abonman Kartı:

Her ayın 18'inden bir sonraki ayın 20.günü gece yarısına kadar geçerli olan ve geçerlilik süresi içerisinde sınırsız seyahat imkanı sunan ve normal bilet ücretlerine göre önemli oranda indirim imkanı sağlayan;

I.       Bölge (1-75 km. mesafede geçerli) Genç Anahat Aylık Abonman Kartı ücreti : 70 TL,

II.    Bölge (1-150 km. mesafede geçerli) Genç Anahat Aylık Abonman Kartı ücreti : 80 TL olarak belirlendi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.