EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
TCDD'NİN ELAZIĞ’A DEPREM YARDIM TRENİ YOLA ÇIKTI

Elazığ ve Malatya’da büyük hasar yaratan, ülkemizi ve tüm Türkiye’yi derinden üzen deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla, Elazığ Gar binası ve burada bekleyen yolcu vagonları ısıtılarak depremzedelerin kullanımına açıldı. Ayrıca Elazığ Uluova istasyonunda bulunan 2 adet lojman valiliğin talebiyle 2 ailenin kullanımına verildi.

Yaklaşık iki bin kişinin faydalandığı bu hizmetin arttırılması amacıyla TCDD’nin bağlı ortaklığı TÜVASAŞ’ da imalatı tamamlanan ve sevke hazır halde bulunan personel servis vagonları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı koordinesinde TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ Garı’na gönderiliyor.


Bugün Adapazarı’ndan hareket eden trene Afyonkarahisar’dan da vagon ilave edilerek, ilerleyen saatlerde Elazığ Garı’nda olması bekleniyor. Bunların dışında her biri 24 m2 ve izolasyonlu toplam 5 adet soğuk iklim çadırı da depremzedelere ulaştırılacak.

Elazığ Garı’na ulaşacak vagonlar, AFAD Koordinasyon Merkezi tarafından, vatandaşların kullanımına sunulacak.

Türk Demiryolu Ailesi olarak, Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileyen TCDD’nin yardım treni yola çıktı.