EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
THY'dan Host ve Hosteslerimize Eğitim

THY'dan Host ve Hosteslerimize Eğitim

Kuruluşumuz hostes ve hostlarının hizmet kalitesi, Türk Hava Yolları'nda verilen hizmet kalitesine yakınlaştırılıyor. Bu amaçla 6-9 Haziran 2006 tarihleri arasında Kuruluşumuz hostes ve hostlarına yönelik olarak “İletişim Becerileri, Beden Dili ve Yolcu Tarifesi” eğitimi düzenlendi.

Kuruluşumuz ile Türk Hava Yolları A.O. arasında 01/07/2004 tarihinde imzalanan protokol gereği, THY Eğitmenleri tarafından ücretsiz olarak verilen eğitimlerin açılışı; Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanı Sayın Murat ŞENEKEN ile Ticaret Dairesi Başkanı Sayın Abdülkadir Gül tarafından yapıldı.Sayın ŞENEKEN açılış konuşmasında; Kuruluşumuz ana hat trenlerinde görev yapan yakın zamanda da Hızlı Trende görev alacak, host ve hostes personelimize yönelik bu ve bu tür eğitimlerin, hizmet kalitesinin geliştirilmesinde, müşteri memnuniyetinin maksimum seviyeye çıkarılmasında çok önemli olduğunu belitti. Sayın GÜL ise; host ve hostes personelimizin Kuruluşumuzun müşteri karşısındaki duruşu olduğunu, bu nedenle personelimizin müşteri ile kurulacak sağlıklı bir iletişim için gerekli bilgi ve becerilere sahip olması gerektiğini vurguladı.

Eğitim programı kapsamında “TCDD Yolcu Tarifesi” konusunun eğitimi Ticaret Dairesi Personeli Mehmet KIRKKAYA tarafından, “İletişim Becerileri ve Beden Dili” konuları da THY Eğitmeni Erdem SOLAK tarafından verildi. 3 gün boyunca devam eden seminere 22 personelimiz katıldı.