EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
UIC İSTANBUL DA

Uluslararası Demiryolları Birliği Kurulu TCDD'nin Ev Sahipliğinde İstanbul'da Yapılacak…

 

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Ortadoğu Bölgesel Kurulu (RAME)

8. Toplantısı, TCDD'nin ev sahipliğinde 23 Kasım 2010 Salı günü saat: 10.00'da  İstanbul Crown Plaza Old City Otel'de gerçekleştirilecek.

 

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC)'nin 5 Bölgesel Kurulu'ndan biri olan Ortadoğu Bölgesel Kurulu'nun (RAME) 8. Toplantısına TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın yanı sıra, Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Genel Müdürü Jean Pierre Loubinoux, İran Demiryolları (RAI), Suriye Demiryolları (CFS), Suriye Hicaz Demiryolları (SHR), Irak Demiryolları (IRR), Ürdün Akabe Demiryolları (ARC), Ürdün Hicaz Demiryolları, NIROO, HIZTAŞ ve METRA Genel Müdürleri ve ilgili idarelerin temsilcileri katılacak.
 

UIC Ortadoğu 8. Bölgesel Kurulu toplantısında; RAME Bölgesel Ofisi, RAME 2010 bütçesi, 2011–2012 Eylem Planında yer alan ve Türkiye'de yapılması planlanan “Ortadoğu Demiryolları için projeler ve perspektifler” konulu üst düzey çalıştay ile  “Yüksek Hız Eğitim” çalıştayı ve Eylem Planı kapsamında diğer bölge ülkelerinde yapılacak etkinlikler ele alınacak.

 

UIC üyelerinden oluşan Ortadoğu Bölgesel Kurulu'na; TCDD ile birlikte İran Demiryolları (RAI), Suriye Demiryolları (CFS), Suriye Hicaz Demiryolları (SHR), Irak Demiryolları (IRR), Ürdün Akabe Demiryolları (ARC), Suudi Arabistan Demiryolları (SRO), Türkiye'de yereleşik MRT( Mert Raylı Taşıtlar) ile HIZTAŞ ve İran'da yerleşik Niroo Demiryolu Taşıma Şirketi ve METRA üye olarak bulunuyor.

 

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Ortadoğu Bölgesel Kurulu Başkanlığını 2007 yılından bu yana TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KARAMAN yürütüyor.