EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
UIC 21. RAME (ORTA DOĞU BÖLGESEL KURULU) TOPLANTISI YAPILDI

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın başkanlığını yürüttüğü UIC (Uluslararası Demiryolu Birliği) 21. Orta Doğu Bölgesel Kurulu (RAME) Toplantısı 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü TCDD ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirildi.

TCDD Genel Müdürü ve UIC RAME Başkanı İsa Apaydın’ın başkanlık yaptığı toplantıya; UIC Genel Müdürü Jean-Pierre Loubınoux, UIC Başkanı ve FS İtalyan Demiryolları CEO’su Renato Mazzoncini, RAI İran Demiryolları Genel Müdürü Saeed Mohhamadzadeh, JHR Ürdün Hicaz Demiryolları Genel Müdürü Azmi Nalshik ve UIC RAME Koordinatörü Jerzy Wiesniewski, UIC Asya Pasifik Bölgesel Kurulu (APRA) Koordinatörü Vincent Vu ile UIC personeli ve Tahran’daki RAME Bölgesel Ofisi çalışanları katıldı.

Toplantıda, UIC Orta Doğu Bölgesel Ofisi Müdürü tarafından 2018’in ilk yarısındaki UIC RAME ve UIC Bölgesel Ofisinin faaliyetlerine ilişkin rapor sunuldu. 2016-2020 Stratejik Eylem Planı” belgesinin ve Orta Doğu Demiryolu Haritasının güncellenmesi, “Asya’yı Avrupa’ya bağlayan ve Ortadoğu’dan geçen Uluslararası Demiryolu Koridorlarına ilişkin bir doküman hazırlanması kapsamında detaylı bilgiler verildi.

Bir sonraki RAME Toplantısının Kasım ayında RAI ev sahipliğinde, İsfahan’da yapılmasına karar verildi.