EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
UIC GÜNEY DOĞU AVRUPA DEMİRYOLLARI GENEL MÜDÜRLERİ İSTANBUL'DA BULUŞUYOR'

UIC GÜNEY DOĞU AVRUPA DEMİRYOLLARI GENEL MÜDÜRLERİ İSTANBUL'DA BULUŞUYOR…

TCDD'nin 2008–2009 dönem başkanlığını yürüttüğü Uluslararası Demiryolu Birliği Güney Doğu Avrupa Demiryolları Grubu Toplantısı (SERG) 3–5 Kasım 2009 tarihlerinde TCDD ev sahipliğinde İstanbul'da yapılıyor.

Toplantılar dolayısıyla Güney Doğu Avrupa Demiryollarını kapsayan, Romanya, Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Sırbistan ve Türkiye demiryolları genel müdürleri ve SERG Asistanlar grubu üyelerine özel toplantılar, TCDD Başkanlığı'nda gerçekleşiyor.

Toplantıya katılan Güneydoğu Avrupa ülkelerinin Demiryolu Genel Müdürleri kendi ülkelerindeki atılımları anlatacak ve işbirliği oluşturabilecek alanlar hakkında düşüncelerini ifade etme imkanını değerlendirecek.

Bilindiği üzere, Güneydoğu Avrupa Demiryolları Grubu (SERG), Balkan ülkeleri demiryolları arasında demiryolu taşımacılığı alanında işbirliğinin geliştirilmesi, sorunların çözümlenmesi amacıyla 1989'da Uluslararası Demiryolları Birliği UIC bünyesinde özel bir grup olarak kuruldu. 12 tam 1 gözlemci üyesi bulunan SERG, Genel Müdürler, Asistanlar ve Çalışma Gruplarından oluşuyor.