EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
UIC PARIS

UIC Paris'de Toplandı

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) 6. Ortadoğu Bölgesel Kurul (RAME) Toplantısı, TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN Başkanlığında ve Uluslararası Demiryolları Birliği'nin (UIC)  ev sahipliğinde 7 Aralık 2009'da Paris'te yapıldı.

Toplantıya, Bölgesel Kurul Başkanı olarak TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın yanı sıra, Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Genel Müdürü Jean Pierre Loubinoux, İran Demiryolları (RAI), Suudi Arabistan Demiryolları (SRO),Suriye Demiryolları (CFS), Ürdün Akabe Demiryolları (ARC), Genel Müdürleri ve ilgili idarelerin temsilciler ile İran Niroo Demiryolu Taşıma Şirketi katıldı.

UIC Ortadoğu 6. Bölgesel Kurul toplantısında; RAME Başkan Yardımcılığı görevine yeni İran Genel Müdürünün atanması, 2010-2011 Eylem Planı ve 2010 yılı bütçesi, UIC 2025 Vizyonu ile ilgili olarak” Ortadoğu Demiryolları için projeler ve perspektifler konulu Üst Düzey Çalıştayın” düzenlenmesi gibi konular ele alındı.

Daha sonra 8 Aralık 2009 UIC'nin en üst karar organı olan UIC İcra Kurulu ve UIC 75. Genel Kurulu toplantıları yapıldı.

UIC İcra Kurulu toplantısında; UIC Genel Merkezinin faaliyetleri ve yapılarındaki değişiklikler, bölgesel faaliyetlerin gelişimi, mali konular, IRSMI İdari yapısı,  UIC'ye yeni üyelik ve ayrılmalar gibi konular ele alındı.

UIC 75. Genel Kurul toplantısı ise tüm UIC üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Ortadoğu Bölgesi adına RAME Başkanı TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, “Ortadoğu Bölgesel Faaliyetlerinin Gelişimi” hakkında bir sunum yaptı.

Genel Kurul toplantısında ayrıca Bölgesel faaliyetlerin gelişimi ile ilgili raporlar, bölgesel müdürlerin atanması,  Avrupa ve Asya bölgesel kurulların iç tüzüklerinin revize edilmesi, küresel faaliyetlerin geliştirilmesi gibi konular ele alındı.