EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ULAŞTIRMA BAKANI YILDIRIM VE LİBYA HEYETİ YHT İLE SEYAHAT ETTİ .

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye-Libya Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı nedeniyle, Türkiye'de bulunan Libya Heyeti ile birlikte YHT'nin konuğu oldu.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım; Türk firmalarının Libya'da önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini, demiryolu alanında da Türk şirketlerinin sorumluluk aldığını, bunun Türkiye'de demiryollarının gelişmesinin bir sonucu olduğunu söyledi.

Libya Heyetinin Başkanı, Kamu Hizmetleri Genel Halk Komitesi Sekreteri Matuk Muhammed Matuk, YHT ile seyahatten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “ Türkiye ile Libya arasında köklü ve derin ilişkiler göz önü alındığında, Libya'da yürütülen Metro ve Hızlı Tren Projeleri başta olmak üzere, demiryolu sektöründe Türkiye ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz  ve bu konuda çaba gösteriyoruz. “ dedi.

Diğer taraftan Libya geçtiğimiz günlerde, yapılacak hızlı tren ya da metro istasyonlarında, Türkiye'deki tarihi istasyon mimarisi ve motiflerini kullanmayı planladığını bildirerek, bu istasyonlara ait çizim ve fotoğraf talep etmişti.