EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
VALİLERİN YHT İNŞAATI İNCELEMELERİ'

Sivas ve Yozgat Valileri Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren İnşaatında İncelemelerde Bulundular

 

Sivas Valisi Ali KOLAT ve Yozgat Valisi Necati ŞENTÜRK Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattında incelemelerde bulundular.

TCDD 4. Bölge Müdürü Hacı Ahmet Şener ile birlikte inşa çalışmaları devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattında incelemelerde bulunan Yozgat ve Sivas valilerine, inşaatın merkez şantiyede Hızlı Tren Proje Müdürü Mustafa ÖZCAN tarafından bir brifing verildi.

Brifingin ardından değerlendirmelerde bulunan Sivas Valisi Ali KOLAT; “Çalışmaların son derece hızlı yürüdüğünü gördük, viyadük çalışmaları, sanat yapısı çalışmaları, dolgular, yarmalar devam ediyor. Özellikle Yerköy ile Sorgun arasında ciddi bir çalışmanın olduğunu gördük. Ayrıca, görevli arkadaşlar bizi çalışmalar hakkında bilgilendirdiler. Bu çalışmaların kısa sürede sonuçlanacağını ümit ediyorum.” dedi.

Yozgat Valisi Necati ŞENTÜRK ise “Yerköy-Sorgun arasında bulunan hat üzerinde altı tane viyadük ve üç tane de tünel yapımı devam etmekte. Gördüğümüz kadarıyla çok hızlı, hummalı ve kaliteli bir çalışma var. İleri teknoloji kullanılarak yapılan bu hattın tamamlandığında bölgenin ekonomisine, sanayisine, turizmine ve sayamadığımız birçok alanda gelişimine katkısı olacaktır. Bu milli projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.