EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

-LÜLEBURGAZ-UZUNKÖPRÜ-HUDUT ARASI İLE PEHLİVANKÖY-KAPIKULE HAT VE İSTASYONLARINDA 15 NİSAN-30 MAYIS 2013 TARİHLERİ ARASINDA OTLARLA MÜCADELE KAPSAMINDA İLAÇLAMA YAPILACAK… 

-İNSAN VE HAYVAN SAĞLIĞI AÇISINDAN TEHLİKE OLUŞTURAN İLAÇLAMA NEDENİYLE, BELİRTİLEN HAT KESİMLERİ İLE İSTASYONLARIN ÇEVRESİNDE  VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLMASI GEREKİYOR...

 

TCDD, Lüleburgaz-Uzunköprü-Hudut hattı ile Pehlivanköy-Kapukule hattı ve istasyonlarında 15 Nisan-30 Mayıs 2013 tarihleri arasında otlarla mücadele kapsamında kimyasal ilaçlama yapacaktır.

        

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından, demiryolu güzergâhı ve 10 metre yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihinden 10 gün sonrasına kadar vatandaşların dikkatli olmaları,  belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur.

AYRICA;

ANKARA, ESKİŞEHİR HAT KESİMİNDE İLAÇLAMA YAPILACAK

İNSAN VE HAYVAN SAĞLIĞI AÇISINDAN TEHLİKE OLUŞTURAN İLAÇLAMA NEDENİYLE, VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLMASI GEREKİYOR…

 

TCDD tarafından Ankara –Eskişehir arasındaki 40 km alanda 16-19 Nisan 2013 tarihleri arasında otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.

 

Buna göre; 16 sında Ankara-Sincan, 17'sinde Raykaynak Fabrikası, 18'inde Ankara-Eskişehir, 19'unda Eskişehir-Ankara gar sahasında bulunan zararlı otların kurutulması amacıyla zehirli kimyasal ilaçlama yapılacaktır.

 

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından, belirtilen ilaçlama güzergahında ve 10 metre yakınındaki arazilerde, 10 Nisan - 1 Mayıs 2013 tarihleri arasında vatandaşların dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur.