EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
YÜKSEK HIZLI TREN'İN MAKİNİST KOLTUĞU 23 NİSAN ÇOCUKLARININ'

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle Maltepe İlköğretim Okulu öğrencileri “23 Nisan” özel treni ile Ankara'ya geldiler.

Anıtkabir'i ziyaret eden öğrenciler,  TCDD'nin de konuğu oldu. Ankara Gar'daki Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk Konutu ve Demiryolları Müzesi ile  Atatürk'ün Vagonu'nu gezen çocuklar, Türkiye'nin ilk yüksek hızlı treni hakkında da bilgi aldı.

Öğrencilerden Firdevs Gizem ŞAHİN isimli öğrenci temsili olarak Yüksek Hızlı Tren makinist koltuğuna oturarak bir süreliğine görevi devraldı.

Yüksek Hızlı Tren Makinisti olmanın heyecanını duyan  Firdevs Gizem Şahin: “ İlk defa Yüksek Hızlı Trene binmenin ve temsili de olsa makinist olmanın sevincini yaşıyorum.Yüksek Hızlı Trenlerin Türkiye'nin her yerinde yaygınlaşmasını istiyorum” şeklinde duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Öğrencilerden İsmail YÜCE ise temsili olarak Hareket Memurluğu görevini devraldı.

TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN tarafından Ankara Gar'da misafir edilen çocuklar, Saat 15.00 de Yüksek Hızlı Tren ve Konvansiyonel Tren bağlantılı seferle İstanbul'a döndü.

Bu arada, “23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramı”nda Ankara Gar'daki Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk Konutu ve Demiryolları Müzesi ile Atatürk Vagonu ziyaretçi akınına uğradı.