EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
YHT SEYAHAT KARTLARIYLA GENÇLERE ÖZGÜRLÜK '

Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan "Genç Tarifesi" sisteminin 18 Temmuz'dan itibaren uygulanmaya başlanmasıyla Yüksek Hızlı Tren Seyahat Kartları da “TAM” ve GENÇ”  tarifesine göre yeniden belirlendi.

 

Uygulamayla Genç Yüksek Hızlı Tren Seyahat Kartı 13-26 yaş(dahil) arası gençlere ve 7-12 yaş (dahil) arası çocuklara hizmet vermeye başladı. Böylelikle gençlerin YHT Kart alırken öğrenci belgesi yerine kimlik beyanı yeterli oluyor.

                

Gerek TAM, gerekse GENÇ Yüksek Hızlı Tren Seyahat Kartlarının geçerlilik süresi, satış tarihinden itibaren 30 gün. Kartların geçerlilik süresi; kartların satışı ile başlıyor ve bu tarihten itibaren 30'uncu günü gece yarısına kadar devam ediyor. Bu süre içerisinde sınırsız seyahat hakkı sağlıyor ve normal yolcu taşıma ücretlerine göre önemli oranda indirim imkanı sunuyor.

 

 

Tam ve Genç Yüksek Hızlı Tren Kartlarının Geçerli Olduğu Trenler:

 

Tam ve Genç Yüksek Hızlı Tren Seyahat Kartları, Yüksek Hızlı Trenlerde Economy Class Vagonunda, süper ekspres, mavi tren, ekspres, bölgesel ekspres, ray otobüsü ve mototrenler ile normal yolcu trenlerinde, Banliyö trenlerinde 30 gün süresince kullanılabiliyor.

 

Tam ve Genç Yüksek Hızlı Tren Seyahat Kartları ile  yataklı, kuşetli ve örtülü kuşetli vagonlarda seyahat edilmesi halinde ise tarifesine göre sadece fark ücreti alınıyor. Tam ve Genç Yüksek Hızlı Tren Seyahat Kartları ile yer numaralı trenlerde yapılacak seyahatler, önceden yer  numarası alınarak kolay ve ekonomik olarak gerçekleştiriliyor.

   

YHT Kartların Ücretleri ise;

Tam Yüksek Hızlı Tren Seyahat Kartı :300,- TL,

Genç Yüksek Hızlı Tren Seyahat Kartı:200,-TL.