EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
YOLCULARDAN TEŞEKKÜR'

YHT ve Raybüs İçin TCDD Genel Müdürü Karaman'a Teşekkür…

 

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, incelemelerde bulunmak üzere, YHT ve YHT bağlantılı raybüslerle Eskişehir ve Kütahya'ya gitti.  

 

Beraberindeki bir heyetle birlikte YHT ile önce Eskişehir'e giden TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, seyahati sırasında vagonları ziyaret ederek YHT yolcularıyla bir süre sohbet etti.

 

TCDD Genel Müdürünün kendilerini ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden yolcular, yüksek hızlı trenlerin hizmete girmesiyle birlikte kendilerinin de çağdaş ülkelerde olduğu gibi hızlı, güvenli ve konforlu seyahat etme imkânına kavuştuklarını belirttiler. Yüksek hızlı trenlerin tüm ülkede yaygınlaştırmasını isteyen yolcular, “Yüksek hızlı trenleri Türkiye ile tanıştıran size ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dediler. Genel Müdürümüz Süleyman Karaman ise seyahatlerinde YHT'yi tercih ettikleri için yolculara teşekkür ederek, “Halkımızın büyük beğenisini kazanan yüksek hızlı trenlerimizi yaygınlaştırmak için tüm demiryolcular olarak geceli-gündüzlü çalışıyoruz.” dedi.

 

Yolcular: Raybüsler, rahat ve hızlı…

 

Beraberindeki heyetle birlikte Eskişehir Gar, Alayunt İstasyonu ve Kütahya Gar'da incelemelerde bulunan ve personel sorunlarını dinleyen Genel Müdürümüz Karaman, Eskişehir – Kütahya arasında seyahat ettiği raybüste de yolcuların yanına giderek sohbet etti.

 

Genel Müdürümüz Karaman'a, YHT bağlantılı raybüs seferlerinden memnun olduklarını belirten yolcular, raybüslerin hem rahat hem de hızlı olduğunu ifade ederek; YHT bağlantılı olması dolayısıyla da Ankara'ya daha kısa sürede ulaşabildiklerini söylediler. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da, “ YHT ile başlattığımız uzakları yakın etme projemiz, hizmete aldığımız bu yeni raybüslerle yakın şehirler arasında da devam ediyor.” şeklinde konuştu.