EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Raillife'tan Resim
DEMİRYOLU İLE KIŞIN GÜZELLİĞİNİ KEŞFEDİN

RAİLLİFE ŞUBAT DERGİSİNDEN...

 

Ülkemizde ağır kış koşullarının hüküm sürdüğü bir dönemdeyiz.

Mevsim şartları ne kadar ağır olursa olsun demiryolları ile çileli yolculuklar keyfe dönüşür.

Anadolu’nun beyaz örtüyle kaplı eşsiz güzellikteki manzarasını izleterek keyifli yolculuklar sunabilmenin gayreti içerisindeyiz.

Özellikle doğu bölgelerimiz başta olmak üzere tüm ekiplerimiz eksi 30 derece soğuğa rağmen gece gündüz demeden karla mücadeleye devam ediyor.

Ankara-İstanbul, Ankara-Konya ve Konya-İstanbul arasında işleyen ve bağlantılı seferlerle ülkemiz nüfusunun yüzde 40’ına hizmet eden yüksek teknolojiyle donatılan ve üstün konfor sunan yüksek hızlı trenlerimize olan ilgi kış mevsiminde daha da artıyor.

Yüksek hızlı trenlerimizin yanı sıra kış şartlarının daha ağır geçtiği doğu bölgelerimize giden trenlerimize olan ilgi bizleri memnun ediyor.

Özellikle Başkent Ankara ile Serhat şehrimiz Kars arasında işlemekte olan Doğu Ekspresi’mizde tam anlamıyla talep patlaması yaşıyoruz.

Basın mensupları ile edebiyatçılar, fotoğraf, sinema ve tiyatro sanatçıları olmak üzere toplumun her kesiminden yolcularımız Doğu Ekspresi’ne akın ediyor.

Seyahatleri boyunca çektikleri ve sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflar kamuoyunda trenlere olan ilgiyi daha da artırıyor.

Teşekkülümüzün Bağlı Ortaklığı olan TCDD Taşımacılık Şirketimiz tarafından söz konusu Doğu Ekspresi’ne vagon eklenerek daha çok sayıdaki yolcumuza seyahat imkânı sunuluyor.

2003 yılından itibaren gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla yeniden tercih edilen ulaşım sektörü haline gelen Demiryollarımız; bu yıl içerisinde açılışını yapacağımız Ankara’da Başkentray, Konya-Karaman hızlı demiryolu ve Gebze-Halkalı banliyö hattı ile daha çok insanımıza hizmet vermeye devam edecek.

İyi yolculuklar…